Hoşgeldiniz.

Horlama tedavi yöntemleri Nedir , Horlama tedavi yöntemleri nelerdir Sizin aldığınız önlemlerle ve yaşam tarzı değişiklikleri ile horlama düzelmiyorsa doktorunuz aşağıdaki tedavi seçeneklerinden birini önerebilir.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Horlama tedavi yöntemleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Horlama tedavi yöntemleri Nedir,
  Horlama tedavi yöntemleri nelerdir


  Sizin aldığınız önlemlerle ve yaşam tarzı değişiklikleri ile horlama düzelmiyorsa doktorunuz aşağıdaki tedavi seçeneklerinden birini önerebilir. Bu seçeneklerden hangisinin kullanılacağı hastanın tercihine göre değil, hastanın gereksinimlerine ve sahip olduğu deneyime göre hekimin yapacağı seçime göre belirlenir.Klasik cerrahi tedavi (UPPP /U3P / Uvulo Palato Pharyngo Plasty).

  Çoğunlukla genel anestezi altında yapılan ameliyatta damağın gevşek dokuları çıkartılır ve sıkılaştırılır. Ameliyat sonrası 14-21 gün süren, düzenli ağrı kesici ilaç kullanımını gerektiren boğaz ağrısı meydana gelir.

  Laser cerrahisi (LAUP / Laser Assisted Uvulo Pharyngoplasty).

  Yumuşak damak ve küçük dilin yeniden şekillendirilmesi için laser ışını kullanılır. Lokal anestezi ile uygulanabilen bu işlemin istenen sonuç alınana kadar 4-6 hafta aralıklarla bir kaç kez tekrarlanması gerekebilir. Ameliyat sonrası 14-21 gün süren, düzenli ağrı kesici ilaç kullanımını gerektiren boğaz ağrısı meydana gelir.

  Radyofrekans cerrahisi (RF).

  Çoğunlukla lokal anestezi ile uygulanan bu işlemde yumuşak damağın gerginleştirilmek istenen bölgelerine özel bir cihaz ile radyo dalgaları uygulanır. Radyo dalgalarının yumuşak damak dokusu içinde oluşturduğu etki zamanla damağın gerginleşmesini sağlar. Her uygulamada tedavi etkisinin ortaya çıkması için 6 hafta geçmesi gerekir ve çoğunlukla 2 ay aralıklarla olmak üzere 2 veya 3 uygulama gerekir. Uygulamalardan sonra birkaç gün süreyle hafif dereceli ağrı hissedilebilir. Yumuşak damak enjeksiyonları.

  Kas dokusunda sertleşme yaratıcı etkisi olan maddelerin yumuşak damağa enjeksiyonu ile radyofrekans cerrahisine benzer sonuçlar elde edilebilmektedir. Bu tedavinin yapılma şekli ve etkileri RF tedavisi ile benzerdir.Yumuşak damak implantları.

  Gevşek yumuşak damağın solunum sırasında aşırı titreşimini ve horlamayı engellemek üzere, dışarıdan görülmeyecek şekilde doku içine yerleştirilen protezlerdir. Lokal anestezi ile uygulanmaları mümkündür ve bu yöntem işlem sonrası ağrının kısa süreli ve diğer ameliyatlara göre az olması avantajına sahiptir. Diş aparatları.

  Dental aparatlar çene ve dil pozisyonunu ayarlayarak hava yolunu açık tutmayı amaçlayan, ancak her gece uykuda ağıza takılması gerektiği için kullanım güçlüğü taşıyan, her hastanın diş kalıbı alınarak o hasta için özel olarak üretilen protezlerdir. Burun kanadı açıcıları.

  Burun kanatlarının gerginliğinin azalmış olması ağızdan solunuma ve horlamanın şiddetlenmesine neden olabilir. Böyle bir sorun varsa doktorunuz burun kanatlarını açık tutan burun apereyleri kullanmanızı veya sorunu düzeltmeye yönelik ameliyat önerebilir.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Bu Sitede Ticari Faaliyet Yürütülmez