Hoşgeldiniz.

ERKEKLERDE SİSTİT NEDİR TEŞHİS VE TEDAVİSİ >Sistit , genellikle bir enfeksiyon sonucunda mesanenin iltihaplanmasıdır. Terim , Yunanca cyst: Mesane kelimesinden gelmektedir. Seyrek olarak iltihaplanma ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Erkeklerde Sistit Nedir Teşhis Ve Tedavisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  ERKEKLERDE SİSTİT NEDİR TEŞHİS VE TEDAVİSİ

  >Sistit, genellikle bir enfeksiyon sonucunda mesanenin iltihaplanmasıdır. Terim, Yunanca cyst: Mesane kelimesinden gelmektedir. Seyrek olarak iltihaplanma, interstitial sistit gibi başka nedenlerden kaynaklanır. Uretranın uzunluğu nedeniyle, erkeklerde sistitin genellikle başka nedenleri vardır. idrar yoluna baskı yapan büyümüş bir prostat gibi.
  Belirtiler
  - idrar yaparken acı duymak (yanma veya kaşınma hissi);
  - Sık veya acil idrar yapma ihtiyacı;
  - Bulanık, kötü kokulu, kanlı idrar (bazen);
  - Hafif ateş (bazen).
  Sistit erkeklerde çok görülen bir rahatsızlık değildir. Tedavisi kolayca da, tekrarlamasını önlemek için altında yatan nedenin de tedavi edilmesi gerekir.
  Teşhis
  Bir ürolog şikayetlerin tarifine ve testlere dayanarak teşhis koyabilir. Bu testler idrar analizleri, sistoskopi (özel bir aletle üretra ve mesanenin gözlenmesi) ve damar içi pylogram denilen özel bir röntgen çekimini kapsar. Enfeksiyona neden olan bakteriyi tanımlayabilmek için de idrar kültürü gerekebilir.
  Sistit hemen ve uygun şekilde tedavi edilirse önemli bir hastalık değildir. Sistit ve altında yatan neden tedavi edilmezse, kronik ve insanı zayıf düşüren bir şekle girer.
  ilaç Tedavisi
  Sistite neden olan enfeksiyonla mücadele edebilmek için antibiyotik verilir. Altındaki sebep için ilave ilaç veya ameliyat gerekebilir.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Bu Sitede Ticari Faaliyet Yürütülmez