Hoşgeldiniz.

Huckleberry Finn / Mark Twain - Kitabının Türkçe Ve Ingilizce özeti Kitap özeti Türkçe Hikayede Tom‘un cezadan kurtulmak için herkesi şaşkına çevirecek zeka oyun larını
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 91      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Huckleberry Finn / Mark Twain - Kitabının Türkçe Ve Ingilizce özeti Kitap özeti

  Sponsorlu Bağlantılar
  Huckleberry Finn / Mark Twain - Kitabının Türkçe Ve Ingilizce özeti Kitap özeti

  Türkçe
  Hikayede Tom‘un cezadan kurtulmak için herkesi şaşkına çevirecek zeka oyunlarını ve sonunda bunlardan nasıl kurtulduğunu yazıyor. Tom hikayede kendi dünyasında (nehirlerin, ormanların, mağaraların ve adaların dünyasında) bir kahraman gibi yaşar.
  Tom, Missouri’ye bağlı St. Petersburg köyündeki “haşarı” çocuklardan biridir. Pervasız, tembel, çıldırtıcı ölçüde meraklı olan bir okul çocuğu ve teyzesi Polly Teyze için tam bir baş belasıdır. Bir gün Tom, Huck, Joe herkesten gizli bir plan yapar ve adaya kaçar. Herkes onları öldü sanıp cenaze töreni yapar ama törende ortaya çıkınıca herkes oyun olduğu anlaşılınca herkes onlara karşı tavır alır. Ama Tom ve Huck bu iştende kasabada yaşayan Bayan Douglas’ı öldürmek için plan yapan haydutları ortaya çıkararak kurtulur. Daha sonra haydut Kızılderili Joe’yu hapse atarlar. Ve onun definesinin yerini tek bilenler olarak Tom ve Huck defineyi yerinden çıkarır zengin bir hayat sürerler.
  3. Kişiler
  Tom Sawyer: Haylaz ve yarmazda olan zeki bir çoçuktur.
  Huckleberry Finn: Mahallenin en haylaz çocuğu olan Huck, Tom’dan eksik bir yanı olmayan mahalle çocukları haricinde kimsenin sevmediği biridir.
  Polly Teyze:İyi kalpli ama çok sinirli görünen ve yaşlı bir kadındır.
  Joe:İçine kapanık olan Joe kendi dünyasında korsan olmak isteyen bir çoçuk.
  4. Ana Düşünce: Bir çocuğun kahramanlıklarla dolu dünyası.
  5. Dili: Türkçe (Çeviri)
  5. Genel Yargı: Roman şimdiye kadar okuduğum en harika ve beni çok etkileyen yazıdır. Hikaye sade ve abartılmadan ve güldürürken düşündüren bir yapıda yazılmış ilk daktiloyla yazılan romandır. En büyük özelliği gerçeğin kağıda dökümüdür.


  English
  Tom's story, surprised everyone turn to beat a charge of intelligence at the end of games and how the got rid of them writes. Tom the story in his own world (rivers, forests, caves and islands in the world) lives as a hero.
  Tom, on Missouri St. In the village of St. Petersburg "naughty" is one of the children. Reckless, lazy, curious and maddening extent that Aunt Polly's aunt, a school for children, and a complete nuisance. One day, Tom, Huck, Joe makes a plan a secret from everyone, and escapes to the island. Everyone makes them, but the ceremony of the funeral of dead sanıp çıkınıca game that everyone understood everyone takes a stand against them. But Tom and Huck living in this village Require the plan to kill Ms. Douglas gets rid of the thugs revealing. Then they lock the rogue Indian Joe. And those who know him only as a place of Tom and Huck definesinin brings a rich treasure of life around the points of view.
  3. People
  Tom Sawyer: mischievous and intelligent boy who yarmazda.
  Adventures of Huckleberry Finn: The neighborhood is the most naughty boy Huck, Tom does not like anyone other than an incomplete one as well non-neighborhood children.
  Aunt Polly: Good-hearted but very limited, and an old woman appears.
  Joe: Joe is introverted pirate who wants to be a kid in his own world.
  4. Main Thought: A child's world is full of heroism.
  5. Language: Turkish (translation)
  5. General Jurisdiction: The novel I've read so far impressed me the most wonderful and the text. The story was written in a structure suggestive of a simple and abartılmadan and laugh post the first typewriter novel. The most important feature of the breakdown of reality on paper.

  Paylaş Facebook Twitter Google


 2. Kayıtsız Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  çok teşekür ederim bir türlü bulamadım inşalah ingilizceden 100 alırım saygılarımla 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  çok güzel ellerınıze sağlık...


 5. Misafir Üye

  Iyi de bu Tom Sawyer kitabının bilgileri Huckleberry hakkında ki kitabı ben okuyorum ve Tom'dan şu ana kadar çok az bahsedildi.


 6. Misafir Üye

  Allah razı olsun


 7. Misafir Üye

  hakketen allah razı olsun ellerinize sağlık


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Bu Sitede Ticari Faaliyet Yürütülmez